אודות

שלום, שמי מלכה
IMG_4782
בגיל 7 עליתי מברזיל לישראל. המעבר הזה היה מטלטל עבורי, אבל את עומק הטלטלה הבנתי רק 40 שנה מאוחר יותר. האמונה שנחרטה בי אז, היא שהעולם הזה הוא מקום לא בטוח עבורי.
בהתבוננות לאחור, נדמה לי שמגיל 15 בערך, המניע הקיומי שלי הוא ליצור מרחבים של אמון בין בני אדם כדי שנחוש בטוחים להיות מי שאנחנו בחברת אחרים.

בעברי הייתי 20 שנה פיזיותרפיסטית ילדים, מדריכה קלינית, מדריכה בטיפת חלב ומנחה קבוצות ביחידות להתפתחות הילד של מכבי שרותי בריאות במחוז צפון.
במקביל עבדתי עם ילדים עם צרכים מיוחדים והנחיתי באופן פרטי קבוצות תנועה לנשים לאחר לידה.

בשנת 2007 נקלעתי לסערה בריאותית מטלטלת, ממנה נחלצתי בתהליך של ריפוי עצמי. על כך תוכלו לקרוא במאמר ריפוי ושינוי – סיפור אישי.
את הסיפור המלא תוכלו לקרוא בספר אינטימי וחשוף שכתבתי – האמת העירומה של האהבה

תהליך ההחלמה שינה את חיי ואת תפיסת עולמי.
למדתי שיש לאדם הידע הפנימי והיכולת להבריא את עצמו, והרחבתי את תפיסתי לגבי בריאות וחולי, חיים ומוות.
אך הלמידה שהכי מרגשת אותי עד היום היא הלמידה של האהבה.
בתהליך ההבראה שלי למדתי לדבר עם הלב שלי ולהעלות ממנו מידע שהיה נסתר מעיניי לפני-כן.
זה מה שלבי לימד אותי:

אנרגיה מינית היא מקור החיים והיצירה והבחירה בידינו כיצד להשתמש בפוטנציאל שלה
– כאשר אנו בהקשבה לרטט הארוטי של הגוף-נפש, נפתחת בפנינו אינטואיציה עמוקה וידע של ריפוי.
אהבה היא מהות הבריאה
– חיבור מיני אוהב בין שני אנשים הוא חיבור עמוק של שתי נשמות בגוף. זהו חיבור תמים, חושני, חוקר, מלמד, חושף, מרפא.
– מעשה האהבה בעיני הוא חיבור מדיטטיבי ושיתוף הליבה שלנו עם האחר לאיחוד מרגש ופותח לב.
– עומק החוויה האינטימית תלויה בהבעת הכוונה שלנו ובמוכנות להיות חשופים, בלב ובגוף. 

את שליחותי אני עושה דרך טיפולים פרטניים, זוגיים קבוצות התפתחות לנשים ולזוגות והרצאות.

לאחר שהבראתי, הבנתי שנתיב עיסוקי משתנה. הרחבתי את לימודיי. למדתי כלים להדריך אנשים אחרים להקשיב ללבם ומתוך ההקשבה להתבונן על החיים מפרספקטיבה רחבה, שהיא מעל האגו, מעל עלבונות אישיים, ויכוחים והבדלי גישות .לקרב לבבות.
אני מאמינה שעל מנת לחיות בסיפוק עמוק, עלינו לקבל את המוות כחלק מהחיים. משום שעל מנת ליצור מציאות חדשה, עלינו לאפשר למציאות ישנה לקמול.
נתיב חיי והרצון להבין לעומק כיצד המוות הוא מורה לחיים, הובילו אותי ללמוד ליווי רוחני המסייע לאנשים הנמצאים במצבים מאיימי חיים וגם לנוטים למות להתפייס עם חייהם ולהרפות, אם לתוך ריפוי וחיים חדשים או אל המוות.
למדתי ועדיין לומדת לעומק את מיניות האדם, כולל לימוד אקדמי בפקולטה לרפואה בתל-אביב, ולימוד רוחני בסדנאות העמקה.

אולם, התובנות העמוקות ביותר והכלים המשמעותיים ביותר אני לומדת מהקשבה עמוקה ללבי וללבם של אחרים, מהתמסרות אל השינויים שהחיים מבקשים ממני לעשות על מנת להמשיך להתפתח, מהעמקה ושינויים בתקשורת הזוגית, מהתגברות על מכשולים בדרך אוהבת וכנה, ומהקשבה עמוקה לאנרגיה המינית כמקור החיים וההשתנות.

הארוס בעיניי הוא אנרגיית הבריאה, הקפסולה המרוכזת ביותר של החיים. האהבה היא מהות הבריאה. והחיבור ביניהם – האינטימיות –  היא שער להתפתחות, לחיים מלאי יצירה, שמחה, עונג וסיפוק, למערכות יחסים בריאות והיא מורת דרך.

 

באיזו שיטה אני מטפלת?
אני רב-גונית במהותי. אני מאמינה שיש להתאים את השיטה לאדם, ולא ההפך. לכן אני ניגשת לאדם ללא תכנית קבועה מראש. אני מקשיבה ללא שיפוט, מבררת עם האדם לעומק מהם צרכיו ורצונותיו, ומאפשרת לו, במרחב מכיל ובטוח, לפתוח את נתיב חייו לרווחה בהתאם למה שלבו יודע ומבקש.

אני משלבת בין הכלים השונים שלמדתי: דמיון מודרך בדרך ייחודית שפיתחתי, תקשורת מקרבת, שיטות מגע שונות, תנועה, מדיטציה, ארומתרפיה, ציור, מוזיקה והעיקר – אהבה והקשבה עמוקה.

הידע האמתי לריפוי נמצא בכל אדם פנימה.
מה שעומד כנר לרגליי, הוא השלה של קליפות המפרידות בין האדם לבין הידע הנמצא בלבו וגופו, על מנת שיוכל לפסוע בנתיב המיטבי עבורו.

החיבור לידע הפנימי נעשה בדמיון מודרך, שהוא הכלי העצמתי ביותר לריפוי עצמי. התהליך נעשה בהרפיה עמוקה, בגלי מוח רגועים המאפשרים גישה אל הלא-מודע ואל הזיכרון החבוי כך שהטמעת השינוי נעשית במקור המבקש ריפוי ואיננו שינוי קוסמטי בלבד.

אדם הבוחר לעבור מסע בהנחייתי, מתחייב לקחת על עצמו את האחריות לתרגל וליישם את מה שהוא לומד במפגשים בחיי היום-יום על מנת שהשינוי יהיה בר קיימא. 

בפן האישי

אני ילידת 1965, נשואה לרמי, פסל, מתכנן נוף ואיש יקר, בזוגיות הצומחת ומתפתחת עם השנים.
אמא לשלושה ילדים (24, 21, 16), גרה בישוב הקהילתי מנוף שבגוש שגב
בשעות הפנאי אני חלילנית.

השראה

“האדם הוא חלק מהשלם שאנו מכנים יקום, חלק שהוא מוגבל בזמן וחלל. הוא חווה את עצמו, את מחשבותיו ואת רגשותיו, כדבר מה נפרד מהשאר – מן אשליה אופטית של תודעתו. אשליה זו היא מעין כלא עבורנו, הכובל אותנו אל רצונותינו האישיים ומגביל את חיבתנו לאנשים המעטים הקרובים אלינו. משימתנו היא להשתחרר מכלא זה באמצעות הרחבת מעגלי החמלה שלנו, עד שיחבקו את כל היצורים החיים ואת הטבע כולו, על כל יופיו” / אלברט איינשטיין, מתוך “רעיונות ודעות” 1954

אין החלמה ללא שינוי בהשקפה, עמדה וגישה” / אדוארד באך

אסיים בהרהורי לבי…

החיים מתחילים במין ומסתיימים במוות
שני הטאבואים הגדולים של האנושות.
אך כיצד נדע לחיות אותם אם לא נחקור
מאין באנו ולאן אנו הולכים?
המחקר שלי הוביל רק לאהבה.
באנו מאהבה ולשם אנו הולכים.
לא נותר לנו אלא לחוות את שלל גווניה…

אני כאן לכל שאלה
באהבה
מלכה פלדשטיין

7 Responses to אודות

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *